Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
Drága lehet a multinacionális cégek támogatása, ha már a demokratikus díszletre sem ügyel a kormányzat.
„»A neoliberális kísérletezés ideje lejárt, a piac mindenhatósága és önszabályozása csak elmélet, az állam szerepe pedig maga a valóság« - mondta Orbán Viktor. 2010-ben. A valóság ezzel szemben az, hogy híres pávatánca nemcsak az EU intézményeire, de a transznacionális tőkére is kiterjed. Miközben dérrel-dúrral szabadságharcot folytat, aközben behasal a multiknak. Miközben Magyarország szuverenitásának őrzését prédikálja, aközben az Audival, BMW-vel, Mercedesszel gyakorol osztott szuverenitást.
Aki a munkaerőhiányra ilyen túlóratörvénnyel válaszol, az nyíltan bevallja, hogy neoliberális.
»Ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek, amit csinálok«, mondta régen a miniszterelnök. Pontosan ezt tesszük.
Drága lehet a multinacionális cégek támogatása, ha már a demokratikus díszletre sem ügyel a kormányzat. A törvény törvénytelen elfogadása sem volt nekik drága, hogy véghezvigyék, amit megkövetelt a paktum a multikkal.
A neoliberális kísérletezés ideje nyíltan színt vall, a piac mindenhatósága a magyar államra is kiterjed, az állam szerepe immár nyíltan a tőkeérdek kiszolgálása. Csakhogy mi ezt nem fogjuk hagyni.”